Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Co ciekawego wydarzyło się w minionym roku szkolnym?

Drodzy Rodzice...

1. Mamy już swoje tradycyjne punkty w harmonogramie dorocznych uroczystości oraz imprez przedszkolnych. Oto najciekawsze wydarzenia minionego roku szkolnego (2015/2016).
  2. Oczywiście najważniejszym zrealizowanym zadaniem był V Międzyprzedszkolny Festiwal Nauki. Przegląd empiryczny odbył się ponownie pod hasłem Powietrze wokół nas.Festiwal stał się już tradycją naszego Przedszkola a wieści o nim dotarły już poza granice naszej dzielnicy. Wśród festiwalowej publiczności bywają również nauczyciele z odległych dzielnic Warszawy.
  3. Równie ważną imprezą kulturalno - edukacyjną, w której braliśmy udział po raz kolejny, była praska akcja PRAGnieniA Czytania. Piknik, V już, propagujący czytelnictwo wśród dzieci i rodzin, organizowany jest we współpracy z Urzędem Dzielnicy oraz praskimi Bibliotekami Publicznymi. Z bibliotekami współpracujemy również na innej niwie - przedszkolaki co roku mają możność brać udział w zajęciach edukacyjnych np. paluszkowych (bajki ilustrowane teatrzykiem paluszkowym, powstawanie państwa polskiego). Aktywnie wspieramy czytelnictwo również na terenie Przedszkola organizując akcje: Rodzice czytają Żabkom, czy Poczytajmy sobie razem.
  4. Nasze przedszkole bierze również udział w rozmaitych akcjach charytatywnych oraz społecznych. Rokrocznie organizujemy: akcję na rzecz Fundacji Azylu pod Psim Aniołem, na rzecz Fundacji Prawa Kobiet, akcję - zbiórkę nakrętek na wózki inwalidzkie dla dzieci, baterii - na rzecz ochrony środowiska, zbiórkę książek dla chorej dziewczynki i inne.
Relacja 2016-08-21, 18:48 | autor: Marzena Grzęda