Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Co ciekawego wydarzyło się w naszym Przedszkolu c.d.

1. Z dumą podkreślamy, że nasze przedszkolaki zdobywają nagrody w licznych konkursach i przeglądach twórczości dziecięcej organizowanych przez Dzielnicę Praga-Południe, m.st. Warszawa, BOŚ, ZNP, OSiR a także warszawskie przedszkola. Liczne dyplomy i podziękowania zdobią ściany naszego przedszkola.
  2. Naszą ofertę edukacyjną wzbogaciliśmy o szereg wycieczek edukacyjno - rekreacyjnych. W minionym roku dzieci wyjeżdżały m.in. do: Ośrodka Edukacji Technicznej "Pinokio", pracowni ceramicznej, malowania na szkle i stolarskiej, do teatru "Lalka", Muzeum Literatury, kin, fabryki krówek, praskiego CPK. W oddziałach zamiejscowych odbywają się cykliczne spotkania z autorką książek dla dzieci p. Barbarą Ciemską.
  3. W ramach programu profilaktyki zagrożeń "Bezpieczny przedszkolak" do kalendarza spotkań wprowadzono warsztaty z ratownikiem medycznym oraz spotkania z lekarzami różnych specjalności, w czasie których dzieci uczą się zachowania w sytuacji nagłej, trudnej np. nieszczęśliwego wypadku.
  4. Dbamy o prawidłowe relacje z rodzinami naszych wychowanków. Dokładamy wszelkich starań, by współpraca z rodzicami przebiegała wzorowo. Organizujemy uroczystości i spotkania w gronie rodzinnym m.in. pasowanie na przedszkolaka, spotkania opłatkowe z księdzem Prałatem, uroczystości wigilijno - jasełkowe w grupach, imprezy dla seniorów, pożegnania straszaków, uroczystości z okazji Święta Mamy i Taty ale także warsztaty kreatywne dla dzieci: ceramiczne oraz robienie własnych mydełek a także rodzin np. świąteczne ubieranie sali, wielkanocne lub wiosenne aranżacje i dekoracje mieszkań, warsztaty decupage dla rodziców z dziećmi. Zależy nam na dobrej komunikacji z rodzinami i z tego względu proponujemy rozmaite formy kontaktów: indywidualne, zebrania grupowe, kontakt telefoniczny, pocztę elektroniczną. Nowością w naszym przedszkolu jest portal iprzedszkole, za pomocą którego rodzice mogą zgłaszać nieobecności dziecka, dowiadują się o ważnych przedszkolnych sprawach jak również o płatnościach.
Relacja 2016-09-23, 13:51 | autor: Marzena Grzęda